Vyberte si kvalitné, preverené mamografické pracovisko

Prečo je výber pracoviska dôležitý?

Mamografické pracoviská nie sú rovnaké. Všetky vedia urobiť mamografiu, no len preverované a pravidelne kontrolované pracoviská vedia garantovať vysokú kvalitu výsledkov. Rozdiel medzi nimi oceníte vtedy, keď potrebujete mať istotu spoľahlivého výsledku a nadväznej kvalitnej zdravotnej starostlivosti.

VÝHODY, ktoré ponúkajú preverené mamografické pracoviská

1. Istota vysokokvalitného výsledku vyšetrenia

Preverené prístroje vďaka svojej vysokej rozlišovacej schopnosti nájdu aj veľmi malé nálezy, sú schopné poskytnúť okamžitý digitálny výsledok a sú v maximálnej možnej miere bezpečné, lebo pracujú iba s najmenšou možnou dávkou ožiarenia.

2. Posúdenie výsledkov 2 lekármi

Aby sa predišlo nesprávnemu hodnoteniu nálezu, výsledky mamografie nezávisle hodnotia až dvaja špecializovaní lekári. Samozrejmosťou je konzultácia ďalšieho postupu.

3. Ústretovosť pri objednávaní

Na skríningovú mamografiu sa objednávate, keď ste zdravá, bez príznakov, preto môže byť objednávacia doba aj o čosi dlhšia. Pracovisko je však schopné čo najskôr, v najbližšom možnom termíne zabezpečiť vyšetrenie, ak žena udáva zdravotné problémy prsníkov, so žiadankou od gynekológa alebo praktického lekára. Samozrejmosťou je ústne ohlásenie výsledkov ihneď po vyšetrení a následné písomné vyjadrenie.

4. Nadväznosť odborných vyšetrení

V prípade potreby pracovisko priamo zabezpečuje nadväzujúce ultrasonografické vyšetrenie a biopsiu, a na vyššom pracovisku stereotaxiu, magnetickú rezonanciu prsníkov a vákuovo-asistovanú biopsiu

Ako si vybrať takéto pracovisko?

Všetky preverené pracoviská nájdete na pravidelne aktualizovanej stránke ministerstvom zdravotníctva SR: https://www.noisk.sk/mamografickepracoviska

Termín vyšetrenia si pacientka dohodne sama.

Odporúčané videá

Ako prebieha mamografia?
Videobrožúrka
Mamografické vyšetrenie
Mamografická onkokontrola